Пневмопресинг– це лімфодренажний масаж, який проводять з використанням спеціального апарату. За рахунок послідовної ритмічної стимуляції м’язів відновлюється порушений відтік лімфи і венозної крові. Завдяки пресомасажу з організму виводяться шкідливі речовини: надлишки рідини, токсини, продукти розкладання жирів.
Апарат для проведення пневмопресингу – це спеціальний костюм, в який під різним тиском подається повітря. Для ніг застосовують спеціальні високі чоботи, для живота і стегон використовують широкий пояс. Подача стисненого повітря в сегменти костюма дозується комп’ютером. Залежно від опрацьованих зон на апараті можна вибрати кілька програм, індивідуальну для кожного пацієнта схему проведення пресомасажу повинен скласти лікар.
За допомогою апарату в чоботи, пояс і рукавички нагнітається повітря – тиск і паузи ритмічно чергуються один з одним. Такі масажні хвилі покращують кровопостачання м’язів, збільшують швидкість обміну речовин, виводять зайву рідину з тканин, тонізують стінки судин. Крім перерахованих вище переваг, пресомасаж має розслаблюючий ефект, після сеансу пацієнт відчуває приємну легкість у всьому тілі. Процедура повинна проводитися під наглядом лікаря.
Показання для застосування пневмопресингу:
- варикозне розширення вен;
- лімфатичні набряки;
- післяопераційні і посттравматичні набряки;
- посттравматичні парези;
- стресовий стан;
- порушення циркуляції крові;
- фізичні перевантаження, слабкість, втома, безсоння;
- з метою підвищення тонусу, відновлення еластичності і пружності шкіри;
- реабілітація після травм;
- при синдромі «втомлених ніг», для корекції фігури.
Для застосування пресотерапії існують такі протипоказання:
- тромбоз;
- тромбофлебіт;
- запалення шкіри;
- захворювання нирок і печінки;
- цукровий діабет.
Сеанс пресотерапії займає 30-40 хвилин. Пресотерапія проводиться один раз в два-три дні. Залежно від проблеми, яку необхідно вирішити, проводять від 10 до 15 сеансів. При необхідності через пів року курс пресотерапії можна повторити.