Дендропарк

ЛАНДШАФТНИЙ ПАРК на території санаторію «Івушка» ПАТ «Укртатнафта» в селі Омельник був закладений у 2007 році, висаджувати дерева почали під час однієї із щорічних екологічних конференцій, і згодом це стало доброю традицією.

Автором і координатором проекту дендропарку є Олена Байрак, доктор біологічних наук, професор, член ради ботанічних садів та дендропарків.

Перша партія саджанців (більше 300 екземплярів дерев і кущів) надійшла з Софіївського парку. Друга черга рослин для посадки надійшла з Національного ботанічного саду (м. Київ). В рамках цього екологічного проекту вже закладено кілька ділянок: вічнозелений сад (колекція хвойних дерев і чагарників), сірінгарій (колекція бузку), алея декоративних чагарників тощо.

У парку зібрана унікальна колекція дендрофлори (більше 140 видів). Насадження у центральній частині парку проводять у вигляді саду безперервного цвітіння.  Є тут такі екзоти, як дерево гінкго, платан, мигдаль, магнолія, рододендрон півонія деревоподібна, найвище дерево на землі – секвойя та багато іншого.

В ботанічній колекції представлений перший і єдиний в Полтавській області салікарій (де зібрані рослини сімейства вербових), який став своєрідною візитною карткою санаторію «Івушка».